Reef-Poznań
Producenci
Kategorie
Kupisz również na
Polub nas na FB
Współpracujemy:
NAUTICA
poznańskie centrum nurkowe
www.nautica.poznan.pl
Przechowalnia

Ilość produktów w przechowalni: 0

Zobacz

Napisz recenzję tego produktu!
Powiadomienia

DVH AquaChar 1000 ml

DVH AquaChar 1000 ml

285,00 zł

Producent: DVH
Produkt dostępny
Waga:1.20 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Całkowicie naturalna alternatywa dla węgla aktywowanego. Buforowanie pH i trwałość przez miesiące!

Węgiel aktywowany służy do oczyszczania, dezodoryzacji i usuwania zabarwienia w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, petrochemicznym, spożywczym i wielu innych branżach. Podczas gdy węgiel aktywowany jest skuteczny w działaniu, ma krótki okres użytkowania i szybko traci swoje właściwości. Absorbuje tylko materiał organiczny w wodzie, co czyni go kosztownym i pracochłonnym procesem. Obecnie większość węgla aktywowanego jest wytwarzana z odpadów węglowych, które są podgrzewane do 300–500 ° C w celu wypalenia substancji organicznych i zwiększenia porowatości. Ten masowo produkowany węgiel jest następnie wysyłany do różnych krajów i firm, które poddają go działaniu kwasów i ponownie spalają, aby jeszcze bardziej zwiększyć porowatość. Większość „innowacji” w nowych produktach wykorzystuje istniejącą masową produkcję węgla do wypalania w kwasie lub impregnacji nieznanym zastrzeżonym środkiem chemicznym.

AquaChar nie jest produktem chemicznym ani syntetycznym i stanowi naturalną alternatywę dla węgla aktywowanego. Można go stosować w wodzie słodkiej, słonawej i słonej. Będąc w Afryce i doświadczając „globalnego kryzysu wodnego” , wynalazca AquaChar, który już pracował nad procesem oczyszczania wody na Marsie, zdał sobie sprawę, że nadszedł czas, aby jego zespół „pomyślał nieszablonowo” i postarał się stworzyć zupełnie nową formę węgla, która może pomóc w oczyszczeniu wody, a nie tylko ją filtrować. Skupiono się na naturze, badając 2 sposoby, w jakie natura oczyszcza – Woda + Ogień. Stąd nazwa „zupełnie nowej formy węgla”, to łacińskie słowa oznaczające wodę (Aqua) + ogień (Char) połączone w jedno słowo „AquaChar”. Następnie opracowano zastrzeżony proces przy użyciu maszyn zaprojektowanych przez naukowca zajmującego się rakietami wyłącznie w celu wyprodukowania pierwszego na świecie naturalnie ustrukturyzowanego węgla do oczyszczania wody. Przez 2 lata doskonalono tę metodę pracując z lokalnym uniwersytetem i testując w lokalnym sklepie akwarystycznym na ponad 100 zbiornikach ze słodką i morską wodą, zanim produkt wszedł na rynek w 2019 roku.

Każda partia AquaChar jest tworzona w ciągu 36 godzin przy użyciu zastrzeżonej 12-etapowej metody osiągania temperatur znacznie przekraczających 4000 ° C. AquaChar pozostawia naturalną porowatość drzewa. Efektem końcowym jest struktura węgla, która została zaprojektowana w celu przyciągnięcia niepożądanych związków organicznych. AquaChar nie tylko reaguje szybciej, ale działa dłużej niż jakikolwiek inny produkt węglowy na rynku. Jest naładowany ujemnie. Rozbite substancje organiczne (które są naładowane dodatnio) są przyczyną większości problemów z klarownością wody. Ujemnie naładowane jony AquaChar wyciągają z wody drobne cząsteczki, tworzą krystalicznie czystą wodę.

AquaChar ma naturalną porowatość i ogromną powierzchnię (> 20 bioballi na gram *), co czyni go idealnym materiałem dla kolonizacji przez pożyteczne bakterie. Kiedy węgiel zostanie zasiedlony przez pożyteczne bakterie, jego ładunek ujemny pozwala na lepsze wchłanianie i rozkład substancji organicznych, co stabilizuje amoniak, azotyny i azotany. AquaChar zapewnia stabilność pH: w wodzie słodkiej stabilizuje pH między 7,5-7,7 a w słonej wodzie między 8,1-8,4 .

Działanie:

Sprawia, że woda jest krystalicznie czysta

Usuwa zanieczyszczenia

Powierzchnia 20 biobali na gram *

Pomaga kontrolować amoniak, azotany i azotany

Stabilizuje pH w wodzie słodkiej przy 7,5 – 7,7, w słonej wodzie przy 8,1 – 8,4

* Bioballs = 1,5 m2 / gr., AquaChar => 32 m2 / gr.

Dostępny w opakowaniach 1000 ml. Inne rozmiary na specjalne zamówienie.

Sposób użycia:

Użyj 250 ml / 1 szklankę na 200 l.

Umieść nowy AquaChar w siatce i dokładnie spłucz.

AquaChar działa 3-6 miesięcy w zależności od obciążenia biologicznego. Gdy zauważalne są zmiany, usuń 3/4 istniejącego AquaChar i zastąp go nowym AquaChar, aby bakterie mogły zasiedlić nowy AquaChar.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Producent
DVH

Inne produkty

Szybki kontakt

tel. +48 507 74 23 22
 
Sklep stacjonarny

REEF-POZNAN

ul. 28 czerwca 1956 223/229 lok. 16, 61-485 Poznań 

(dawna dyrekcja HCP, środkowe wejście do budynku) 

Proszę o kontakt tel. przed wizytą

Aktualności
30-05-2018
Polecamy
Promocje
Ostatnio przeglądane
Sklep akwarystyczny reef-poznan.pl oferuje akcesoria i produkty akwarystyczne najwyższej jakości. Wysokiej jakości akwarystyka Poznań oferuje produkty takie jak jebaomaxspect oraz aquaforest. Nasze akcesoria są najwyższej jakości a budowa serwis akwariów to obecnie nasza najbardziej popularna dziedzina. W promocyjnej cenie posiadamy produkty  aqua-trend, aqua nova, bardzo popularne marco rock oraz twistman i zetlight horizon. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta oraz do zakupów.
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.